Etykiety

poniedziałek, 27 lipca 2015

Owocojogurt


Witajcie !
U skorupów trwa zwyczajnie sesja. Zwykle można spotkać nas przed kompem na pisaniu prac do nocy, jak Tosia się położy spać. Znalazłam chwilkę, bo moje dziecko ucieło sobie właśnie poranną niedługą drzemkę. A we mnie radość bije tak, że aż muszę się nią z ludźmi podzielić.
Antosia jest niesamowicie grzecznym dzieckiem. Potrzebuje dużo uwagi, ale za to potrafi cieszyć się ze wszystkiego. Zresztą jak jej mama i tata. Zaraża uśmiechem.  Cieszy się na widok gości, sąsiadów, padającego śniegu, cyca, lasu za oknem, wycieczek, jak ciocie wysyłają kartki na bażantów. Cieszy się jak jej kuzyni śpiewają i czytają, jak tata tuli po powrocie z pracy, jak wujek przyjedzie zagrać na rozstrojonym pianinie, jak mama biega pomiędzy cycem, robieniem prania, ogarnięciem mieszkania, a w między czasie zadzwoni jeszcze do którejś z przyjaciółek pochwalić się, że Tosii idą zęby, że zaczeła się śmiać, że przespała całą noc,że skończy 4 miesiące.
Zawsze coś się u nas dzieje. Jest niesamowicie.I bardzo to doceniam.

Dziś postanowiłam przygotować domowy owocojogurt Mężowi, ponieważ ostatnio dorwałam borówki w delikatesach  w całkiem spoko cenie jak na zimowy sezon. Składniki mogą być przeróżne w zależności kto co lubi. Często robię też z musami owocowymi.


Składniki :

- 1 mały jogurt naturalny
- 2 łyżki płatków owsianych
- garść borówek
- do przystrojenia użyłam orzechy laskowe

Wlewamy do naczynia jogurt. Wsypujemy płatki owsiane.Na wierzch kładziemy umyte, całe borówki. Można też troszkę dosłodzić cukrem trzcinowym, jak ktoś lubi bardziej słodkie.

2 komentarze: